Waga startowa w oparciu o plan dietetyczno treningowy

Waga startowa w oparciu o plan dietetyczno treningowy

Określenie “waga startowa” jest znane większości sportowców na najwyższym poziomie. Jest to waga, którą specjalnie planuje się na termin ważnych zawodów po to, aby mieć jeszcze lepsze wyniki. Jednak nie jest ona utrzymywana ciągle, gdyż negatywnie wpływa to na treningi w dłuższym okresie. Dlatego istotny jest plan dietetyczno treningowy dla każdego zawodowca, który dąży do idealnej wagi startowej.

 

Kiedy zawody?

 

Najistotniejsze podczas opracowywania odpowiedniego planu będzie ustalenie najważniejszego dnia, w którym chcemy uzyskać idealną wagę startową. Czas od dziś do tego wydarzenia to miejsce do zaplanowania odpowiedniej diety i treningu tak, aby uwzględnić wiele czynników.

 

Dieta

 

Plan dietetyczno treningowy musi zakładać, iż dieta dopiero bardziej restrykcyjna i zwykle redukcyjna będzie przed samymi zawodami. Wcześniej jest etap budowania kondycji, siły i ogólnego wzrostu, w którym organizm lepiej sobie poradzi, gdy więcej waży, a my przyjmujemy więcej kalorii. Ciągłe bycie na wadze startowej doprowadziłoby szybko do przetrenowania.

 

Trening

 

Plan dietetyczno treningowy musi być ułożony w taki sposób, aby treningi pozwalały na wzrost naszych wyników. Czyli zwykle takie plany zakładają progresję, ale także okresy spokojniejsze, regeneracyjne. Wszystko zależy tutaj od naszego stylu trenowania, dyscypliny sportowej, osobistych preferencji.

 

Zawody

 

Same zawody to wisienka na torcie. Dobrze poprowadzeni będziemy mieli dzięki treningowi i odpowiedniej diecie doskonałą formę a na starcie nasza waga będzie idealna.

 

Sprawdź https://potreningu.pl/

Post Comment